SVEČANOM AKADEMIJOM OSNOVNA ŠKOLA OBELEŽILA ŠKOLSKU SLAVU
Svečani program povodom školske slave u Velikoj sali Centra za kulturu, u prisustvu učenika, nastavnika, roditelja, gostiju, prijatelja i saradnika škole, počeo je himnom Svetom Savi u izvodjenju školskog hora.
Prisutne je pozdravila i čestitala im praznik direktor škole Milena Stavrov, zahvalivši im što su deo školske zajednice i što daju svoj doprinos da škola svakim danom raste i razvija se. U svom obraćaju podsetila je da Sveti Sava predstavlja jednu od najznačajnijih ličnosti srpske prosvete i obrazovanja, te da profesija nastavnika u savremenom društvu, nosi veliku odgovornost.
U nastavku programa učenici su izveli recital, posvećen životu i delu Svetog Save, prvog srpskog arhiepiskopa i prosvetitelja. Osnevanjem Srpske pravoslavne crkve i organizovanjem prvih škola u manastirima postavio je temelje pismenosti, kulture i duhovnosti srpskog naroda. Shvativši još davno da znanje bez morala nema pravu vrednost, za Svetog Savu obrazovanje je značilo vaspitanje čoveka, razvoj uma ali i crkve. Zato se i danas, vekovima kasnije, on slavi kao školska slava i simbol pravih vrednosti.
Svetosavsku akademiju u čast Svetom Savi učenici osnovne škole priredili su u dva termina.
foto album: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.1576497444477812&type=3
A.T.A.
foto i video: Miki Ilić
