STC CARIBROD POSTAVIO SOLARNE PANELE PORED SMILOVSKIH JEZERA
“Sportsko turistički centar Caribrod” nastavlja aktivnosti na poboljšanju uslova boravka na Smilovskim jezerima Savat 1 i Savat 2.
U blizini kućice za ribočuvare postavljeni su savremeni solarni paneli u cilju osvetljenja brane, puta i vodene površine na ovim akumulacijama kroz sistem energetske efikasnosti. Pored toga biće znatno poboljšan i rad ribočuvarske službe, najavljuje direktor Sportsko-turističkog centra Caribrod, Vasil Andrejev.
Andrejev dodaje da je reč o investiciji vrednoj oko 300 hiljada dinara, a sredstva su obezbeđena iz budžeta opštine u okviru plana i programa rada “Sportsko turističkog centra”.
Andrejev upućuje apel sportskim ribolovcima, turistima i svim posetiocima jezera da ne oštećuju ovaj sistem solarnih panela i ne ugrožavaju njihovo funkcionisanje, jer su upravo ovakve investicije od velikog značaja za unapređenje rada ribočuvarske službe i poboljšavanja uslova boravka na ovoj posećenoj ribolovačkoj oazi i poznatoj turističkoj destinaciji u Opštini Dimitrovgrad
B.L.
foto: Marko Todorov