OSMACI POČELI POLAGANjE ZAVRŠNOG ISPITA
Učenici 8. razreda danas su počeli polaganje završnog ispita. Prvi dan bio je rezervisan za test iz srpskog, odnosno maternjeg jezika. Sutra, drugog dana, polagaće test iz matematike, a poslednjeg dana ispita, u sredu – test iz predmeta po izboru. Prema podacima ministarstva najviše budućih srednjoškolaca izabralo je geografiju za treći test, a slična je situacija i u dimitrovgradskoj osnovnoj školi, gde ispite polaže ukupno 45 učenika osmog razreda. Prema kalendaru Ministarstva prosvete, konačni rezultati biće objavljeni 30. juna.
foto: RTC
