DNEVNI IZVEŠTAJ ZZJZ PIROT ZA COVID 07.04.2021.g. – PIROTSKI OKRUG
Broj 1258
Datum 07.04.2021.
DNEVNI IZVEŠTAJ ZZJZ PIROT ZA COVID 07.04.2021.g. PIROTSKI OKRUG
EPIDEMIOLOŠKA SITUACIJA NEPOVOLJNA
I DALJE JE VELIKI BROJ OBOLELIH NA BOLNIČKOM LEČENJU
U OVOJ NEDELJI NASTAVLJA SE UBRZANO VAKCINACIJA LICA ZAKAZANIH PREKO eUprave I PREKO DOMOVA ZDRAVLJA
Od početka vakcinacije do 06.04.2021. do kraja dana u okrugu vakcinisano je ukupno 17850 lice, od kojih je 14486 lica primilo dve doze vakcine.
Danas do 14h registrovano je 40 POZITIVNIH novoobolelih laboratorijski potvrđenih lica sa područja okruga (Pirot 27, Dimitrovgrad 8, Babušnica 1 i Bela Palanka 4) i jedno preminulo lice iz Pirota .
Danas je poslato 57 uzoraka briseva na PCR testiranje u laboratoriju „Vatreno oko” u Nišu.
Na osnovu pristiglih prijava zazarazne bolesti, od početka epidemije na PCR i antigenskim testovima do danas laboratorijski je potvrđeno 4948 osoba: u Pirotu 2864, Dimitrovgradu 624, Babušnici 512, Beloj Palanci 948. Od početka epidemije do danas registrovano je 197 umrlih lica sa područja okruga. Od 28.11.2020. do 07.04.2021. preminulo je 168 lica u Opštoj bolnici Pirot od Covida i sa Covidom.
Sva lica potvrđena na COVID u zavisnosti od težine kliničke slike su u kućnoj ili bolničkoj izolaciji. Danas je naložena mera kućne izolacije za 66 lica, a ukinuta za 53 (potvrđeni i kontakti).
Juče je u Covid ambulanti Doma zdravlja Pirot obavljeno 245 pregleda, od kojih je 58 prvih i 187 kontrolnih (24% prvih pregleda u odnosu na ukupan broj pregleda). U Opštoj bolnici Pirot leči se 54 bolesnika (31 iz Pirota, 9 iz Dimitrovgrada, 9 iz Babušnice, 5 iz Bele Palanke).
Epidemiološka situacija u Dimitrovgradu, Beloj Palanci, Babušnici i Pirotu procenjuje se kao NEPOVOLJNA.
INTENZITET PRENOŠENJA VIRUSA U POPULACIJI JE I DALJE VISOK!!
NEOPHODNO JE DA DOSLEDNIM SPROVOĐENJEM MERA ZA SUZBIJANJE COVID INFEKCIJE I VAKCINACIJOM EPIDEMIOLOŠKU SITUACIJU ODRŽIMO POD KONTROLOM!!!
Centar za kontrolu i prevenciju bolesti
Zavod za javno zdravlje Pirot