НОВИНИПодчертаноСД

117 ГОДИНИ НЕЗАВИСИМА БЪЛГАРИЯ!

Днес се навършват 117 години от обявяването на независимостта на България. На този ден, през 1908 г., в църквата „Свети четирийсет мъченици“ във Велико Търново, княз Фердинанд обявява независимостта на България с манифест и се обявява за владетел на Българската империя. С този акт българската държава отхвърля политическата и финансова зависимост от Османската империя, наложена от Берлинския конгрес 30 години по-рано, а българският княз получава титлата цар. Централното тържество по повод празника традиционално се организира във Велико Търново.

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *