НОВИНИПодчертаноСД

ТЕАТЪР „ХРИСТО БОТЕВ” В ПОНЕДЕЛНИК ЩЕ СЕ ПРЕДСТАВИ НА ПРЕГЛЕДА В ЛЕБАНЕ

Царибродският театър „Христо Ботев”, всяка година участва в Междуокръжния преглед на любителски театри от Сърбия, провеждащ се в Лебане.

„С удоволствие очакваме представянето на фестивала с последната ни пиеса” каза, в радио-предаването „От девет и половина”, Тони Алексов, организатор на културните дейности в Културния център.

Междуокръжният преглед на любителски театри в Лебане започва в понеделник и ще продължи до 6 юни. За пет дни публиката ще има възможност да види 12 пиеси, а последния ден от фестивала журито ще избере най-добрата за тази година.

Царибродските актъори в момента приготвят нова пиеса на български език, добави Алексов.

Според думите на Алексов, актъорите вече са влезли в ролите си. Новата пиеса е комедия обработваща теми от ежедневния живот, така че публиката скоро ще има възможност да се наслади, засмее, но и позамисли над видяното в спектакъла, добави Алексов.

Д.В.

фото и видео: архив на РТЦ

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *