ТЕАТЪР „ХРИСТО БОТЕВ” В ПОНЕДЕЛНИК ЩЕ СЕ ПРЕДСТАВИ НА ПРЕГЛЕДА В ЛЕБАНЕ
Царибродският театър „Христо Ботев”, всяка година участва в Междуокръжния преглед на любителски театри от Сърбия, провеждащ се в Лебане.
„С удоволствие очакваме представянето на фестивала с последната ни пиеса” каза, в радио-предаването „От девет и половина”, Тони Алексов, организатор на културните дейности в Културния център.
Междуокръжният преглед на любителски театри в Лебане започва в понеделник и ще продължи до 6 юни. За пет дни публиката ще има възможност да види 12 пиеси, а последния ден от фестивала журито ще избере най-добрата за тази година.
Царибродските актъори в момента приготвят нова пиеса на български език, добави Алексов.
Според думите на Алексов, актъорите вече са влезли в ролите си. Новата пиеса е комедия обработваща теми от ежедневния живот, така че публиката скоро ще има възможност да се наслади, засмее, но и позамисли над видяното в спектакъла, добави Алексов.
Д.В.
фото и видео: архив на РТЦ
