НОВИНИПодчертаноСД

СТАРТИРА КАНДИДАТСТВАНЕТО НА ЗЕМЕДЕЛЦИ ЗА СТИМУЛИ В РАСТЕНИЕВЪДСТВОТО

Кандидатстването на земеделски производители за основни стимули в растениевъдството в размер на 18 000 динара за хектар започна вчера. Тази година са въведени промени по отношение на изплащането на средствата, така че няма да се налага земеделските производители да чакат края на публичната покана. Плащането ще се извършва веднага след получаване и обработка на заявката, т.е. средствата ще бъдат внасяни по сметките и по време на конкурса.

Получателите на стимули са задължени да покрият получената сума с фактури за закупуване на семена, посадъчен материал, минерални торове и продукти за растителна защита, като ще се приемат фактури, издадени в периода от 1 август 2025 г. до 31 юли 2026 г. Ако потребителят не обоснове цялата сума, той е длъжен да върне пропорционална част от средствата, в съответствие със закона. Бюджетът за стимули възлиза на 36 милиарда динара, а публичната покана ще бъде отворена до 1 април, включително.

фото: РТЦ

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *