СРОК ЗА ПЛАЩАНЕ НА ВТОРАТА ВНОСКА НА ДАНЪК ВЪРХУ НЕДВИЖИМИТЕ ИМОТИ ИЗТИЧА НА 15 МАЙ
Данъчните напомнят, че крайният срок за плащане на втората вноска по годишния данък върху недвижимите имоти за физически лица изтича на 15 май. Съгласно действащите разпоредби, данъкът върху недвижимите имоти се плаща четири пъти годишно – през февруари, май, август и ноември, като данъкоплатците са длъжни да платят всяка вноска до 15-то число на месеца. Гражданите, регистрирани в портала за електронно управление, имат възможност самостоятелно да проверяват салдото по данъчната си сметка и да платят задълженията си по електронен път, без чакане или допълнителни разходи.
фото: РТЦ
