ПОЧИВКА ОТ ЧЕТВЪРТЪК
Учениците от началните и средните училища в Сърбия ще имат още една четиридневна почивка за първомайските празници, когато 1 и 2 май съвпаднат с уикенда. Учениците ще се върнат на училище към редовните занятия в понеделник, 5 май.
Според приетия училищен календар, който не е променян досега, краят на учебната година за учениците от първи до седми клас беше планиран за 16 юни, а за осмокласниците последният учебен ден трябваше да бъде 30 май. За учениците от първи до трети клас на средните училища и гимназиите учебната година е предвидена да продължи до 20 юни, за абитурентите до 23 май, а за учениците от завършващите класове на средните професионални училища до 30 май.
Като се има предвид, че бившият министър на образованието Славица Джукич Деянович обяви, че учебната година може да бъде удължена с максимум пет работни дни в училищата, които не са имали редовни занятия, възможни са и промени в училищния календар.
фото: РТЦ
