НОВИНИПодчертаноСД

ПОДПИСАНИ ДОГОВОРИ ПО ПРОГРАМАТА ЗА ЕНЕРГИЙНА ЕФЕКТИВНОСТ

Днес в образователната зала, кметът на община Цариброд, Владица Димитров, заедно с представители на професионалните служби на местното самоуправление, подписаха Договори от Програмата за енергийна ефективност, която Община Цариброд изпълнява в сътрудничество с Министерството на минното дело и енергетиката, считано от 2021 г. Както и в предишните, и през 2025 година, община Цариброд беше първата, която публикува публична покана и първата, която възложи договори за изпълнение. В категорията „други граждани“ днес бяха подписани 39 договора с потребители и изпълнители, докато 102 договора бяха подписани с граждани от категорията „социално уязвими“. Експертната служба на местното самоуправление отбелязва, че в тази категория все още не са обработени 66 заявления, като работата трябва да бъде завършена до един месец. Общият размер на субсидиите за 2025 г. е над 44 милиона динара. Повече подробности по темата в новините утре.

Б.Л.

фото: Борис Лазаров

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *