ПОДПИСАНИ ДОГОВОРИ ЗА СУБСИДИИ В СЕЛСКОТО СТОПАНСТВО
В конферентната зала на Спортен комплекс „Парк” бяха подписани договори със спечелилите средства от приключилите общински конкурси. Става дума за мярка 101 по програмата за подпомагане на земеделието, която се отнася предимно за инвестиции във физически активи на агростопанствата. За тази мярка през 2024 г. от общинския бюджет бяха отпуснати общо 3 милиона и половина динара, като договори бяха подписани с около 30 земеделски производители. Потребителите, които вече са инвестирали, могат да очакват изплащане субсидиите през следващите дни, докато другите средствата ще получат след представяне на доказателство за собственото си участие.
На срещата беше обсъден и проблемът с водоснабдяването и напояването при засушавания, причинени от изменението на климата, като зам.-кметът Деян Милев съобщи, че в бъдеще значителна част от средствата ще бъдат насочени за подпомагане в изкопаване на кладенци и изграждане на поливни системи.
А.К.
фото и видео: Милан Илийев
