НОВИНИПодчертаноСД

ПАЛЕНЕ НА БЪДНИКА В ЦАРИБРОД И ЖЕЛЮША

Православните вярващи, които спазват Юлианския календар, отбелязаха вчера най-радостния християнски празник Рождество Христово – Коледа. По традиция, предния ден, на Бъдни вечер, в храмa „Рождество на Пресвета Богородица“ в Цариброд, беше отслужена вечерна служба и запален Бъдника. Вечерната служба беше последвана от разделяне на обреден хляб с монета. Тържествена литургия и запалване Бъдник имаше и в портата на манастира „Свети Димитрий“  и в Църквата „Възнесение Господне“ в Желюша.

фото: РТЦ

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *