НОВИНИПодчертаноСД

ОТ 10 АПРИЛ СИСТЕМАТА EES ЩЕ БЪДЕ НАПЪЛНО ВЪВЕДЕНА: ОЧАКВАЙТЕ ПО-ДЪЛГО ЧАКАНЕ НА ГРАНИЦИТЕ

Системата за влизане и излизане от страните членки на ЕС ще бъде напълно въведена от 10 април, което означава нови правила за пътуващите от Сърбия при преминаване на границите. Пътуващите ще трябва да се регистрират всеки път, когато влизат и излизат от Шенгенското пространство, включително да предоставят паспортите си и да се подложат на биометрични проверки (снимка и пръстови отпечатъци), което може да удължи времето, прекарано на границите.

Европейската комисия предвиди възможността за временно спиране на системата в случай на големи задръствания, за да се нормализира трафикът. На пътуващите се съветва да планират евентулното забавяне предварително.

фото: РТЦ

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *