ОТВОРЕН ДИАЛОГ „ЗАЕТОСТ БЕЗ БАРИЕРИ“
Утре, 31 март, в залата на Образователен център „Цариброд“ ще се проведе открит диалог на тема „Заетост без бариери“. Целта на това събитие е да се подобри приобщаването на хората с увреждания чрез обмен на знания, представяне на добри практики и насърчаване на сътрудничеството между институции, организации на гражданското общество и частния сектор. Фокусът ще бъде върху идентифицирането на предизвикателствата и възможностите за заетост на хората с увреждания, както и върху разработването на конкретни препоръки за подобряване на позицията им на пазара на труда. Събитието се организира от гражданското сдружение „Инициатива за развитие и сътрудничество“, с подкрепата на Arbeiter Samariter Bund (ASB), в сътрудничество с партньори от региона и с подкрепата на съответните институции включване в проекта на хора с увреждания, регионално сътрудничество и развитие в Западните Балкани“. Проектът се финансира от Федералното министерство за икономическо сътрудничество и развитие на Федерална република Германия.
фото: РТЦ
