ОСНОВНОTO УЧИЛИЩЕ „ХРИСТО БОТЕВ „ОТБЕЛЯЗА ПАТРОННИЯ СИ ПРАЗНИК
С тържествена церемония в Голямата зала на Културния център царибродското основно училище отбеляза патронния си празник, 2 юни, денят на гибелта на великия български поет и революционер, Христо Ботев, чието име носи. Покрай учениците и техните преподаватели на тържеството присъстваха официални гости, представители на Посолството на Република България в Република Сърбия, на Училищното управление в Ниш, местното самоуправление, образователни и културни институции и организации в Цариброд и други сътрудници и приятели на училището.
По традиция празничната програма започна с химна на училището в изпълнение на училищния хор, след което директорът на училището Милена Ставров приветства присъстващите с празника, пожелавайки още много успешни години на всички:
Учениците изпълниха културна програма, в която бе включен рецитал, посветен на живота и делото на Ботев, както и стари български песни.
Директорът награди учениците, показали най-добър успех в окръжните и републикански съревнования в различни области.
фото албум: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.1348809617246597&type=3
А.Т.А.
фото и видео: Милан Илийев
