НОВИНИПодчертаноСД

ОСНОВНОTO УЧИЛИЩЕ „ХРИСТО БОТЕВ „ОТБЕЛЯЗА ПАТРОННИЯ СИ ПРАЗНИК

С тържествена церемония в Голямата зала на Културния център царибродското основно училище отбеляза патронния си празник, 2 юни,  денят на гибелта на великия български поет и революционер, Христо Ботев, чието име носи. Покрай учениците и техните преподаватели на тържеството присъстваха официални гости, представители на Посолството на Република България в Република Сърбия, на Училищното управление в Ниш, местното самоуправление, образователни и културни институции и организации в Цариброд и други сътрудници и приятели на училището.

По традиция празничната програма започна с химна на училището в изпълнение на училищния хор, след което  директорът на училището Милена Ставров приветства присъстващите с празника, пожелавайки още много успешни години на всички:

Учениците изпълниха културна програма, в която бе включен рецитал, посветен на живота и делото на Ботев, както и стари български песни.

Директорът  награди учениците, показали най-добър успех в окръжните и републикански съревнования в различни области.

фото албум: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.1348809617246597&type=3

А.Т.А.

фото и видео: Милан Илийев

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *