НОВИНИПодчертаноСД

ОБЩИНА ЦАРИБРОД ОТБЕЛЯЗА 153 ГОДИНИ ОТ ГИБЕЛТА НА ЛЕВСКИ

Община Цариброд днес организира възпоменателна церемония по случай 153-ата годишнина от гибелта на Васил Левски. Събитието се проведе пред бюст-паметника му в центъра на града. където граждани и гости на общината от Сърбия и България отдадоха почит към живота и делото на великия български революционер.  В началото на тържественото честване заместник-кмета на общината Деян Милев произнесе слово в памет на Апостола.

Словото си за делото и живота на Васил Левски Огнян Сидеров, съветник в посолството на Република България в Балград започна със стихове от стихотворението на Ботев „Обесването на Левски“ и продължи.

Силно емоционални думи към официалните лица и сънародниците си от двете страни на границата отправи и професор Лозан Митев от Националната спортна академия „Васил Левски“ в София.

След като бе прочетен поздравителен адрес от името на ректора на УНСС в София Димитър Димитров, ученици от гимназията «Св.св. Кирил и Методий». изнесоха  рецитал в чест на Апостола на българската свобода, 

В края на възпоменателната церемония венци и цветя пред бюст-паметника на Васил Левски бяха положени от името на Пиротски окръг, община Цариброд,  посолството и Генералното консулство на Р България в Сърбия,Изпълнителната агенция за българите в чужбина, Националната спортна академия и УНСС от София, Трейс Сърбия, културно-образователните институции в града, Партията на българите в Сърбия, гости и граждани.

фото албум: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.1599630598831163&type=3

А.Т.А.

фото и видео: Мики Илич, Милан Илийев

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *