МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ЗАЩИТА НА ОКОЛНАТА СРЕДАТА ОТПУСНА 872 000 ЗА ДИВИ СМЕТИЩА В ЦАРИБРОД
Общинският съветник Драган Манчев и министърът на околната среда, Сара Павков миналата седмица подписаха споразумение за съфинансиране изпълнението на проект за предотвратяване на нерегламентирани сметища и извозване на отпадъци на територията на община Цариброд.
За премахване на 10 диви сметища на територията на община Цариброд ресорното министерство ще отпусне 872 000, а общината ще осигури 218 000 динара от бюджета. Крайният срок за изпълнение на този проект е 1 септември тази година.
Министър Сара Павков подчерта, че 288 диви сметища в цяла Сърбия ще бъдат почистени чрез проекти на министерството през следващия период.
Освен Цариброд, над 40 общини са получили пари за премахване на незаконни сметища през тази година.
Д.В.
фото и видео: архив на РТЦ, Мики Илич, Община Цариброд
