НОВИНИПодчертаноСД

МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ЗАЩИТА НА ОКОЛНАТА СРЕДАТА ОТПУСНА 872 000 ЗА ДИВИ СМЕТИЩА В ЦАРИБРОД

Общинският съветник Драган Манчев и министърът на околната среда, Сара Павков миналата седмица подписаха споразумение за съфинансиране изпълнението на проект за предотвратяване на нерегламентирани сметища и извозване на отпадъци на територията на община Цариброд.

За премахване на 10 диви сметища на територията на община Цариброд ресорното министерство ще отпусне 872 000, а общината ще осигури 218 000 динара от бюджета. Крайният срок за изпълнение на този проект е 1 септември тази година.

Министър Сара Павков подчерта, че 288 диви сметища в цяла Сърбия ще бъдат почистени чрез проекти на министерството през следващия период.

Освен Цариброд, над 40 общини са получили пари за премахване на незаконни сметища през тази година.

Д.В.

фото и видео: архив на РТЦ, Мики Илич, Община Цариброд

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *