МЕЖДУНАРОДЕН ШАХМАТЕН ТУРНИР ПРЕЗ УИКЕНДА В ЦАРИБРОД
Шахматен клуб „Цариброд“, в партньорство с шахматен клуб „Чест и слава“ от Пирот и Областната федерация по шахмат, ще организират през уикенда международен турнир по стандартен шах за всички шахматисти с рейтинг до 2400. За разлика от предишните години, този път участниците ще бъдат разделени на две групи. Надпреварата в група А започва утре от 15:30 часа, а група Б, в която ще се изявят начинаещи, ще започне в събота от 9 часа. В турнира ще чустват по 50-ина състезатели от Сърбия и България, както и шахматисти от Гърция, Турция, Румъния, Русия, Украйна и САЩ. Турнирът ще бъде открит утре в 15 часа от президента на Шахматната федерация на Сърбия Андрия Йоргич и представители на местната власт в Цариброд.
На турнира ще се изявят и голям брой местни шахматисти, като за разлика от предишните години, поради големия брой участници, за първи път турнирът ще се проведе в спортната зала, на баскетболното игрище.
Н.С.
фото и видео: архив на РТЦ, Д. Тодоров
