МАЛКО ТЕАТРАЛНО ОБУЧИЛИЩЕ“ ПРЕДСТАВИ „12-ТЕ ПЪТНИЦИ“
Децата, участници в Малкото театрално обучилище снощи представиха спектакъла „Дванайсетте пътници“, по Ханс Кристиян Андерсен. Драматизацията на текста подписва Екатерина Цветкова, която не криееше емоциите си след спектакъла.

Постановката е съвместна работа на Цветкова и на царибродския актьор Милан Андрейевич, който също потвърди, че децата доста добре са се справили с ролите си.

Малкото театрално обучилище в Цариброд за първи път бе организирано миналата година. Някои деца вече са участвали в проекта, докато имаше и такива, за които актьорството беше съвсем ново предизвикателство.

Всички участници в спектакъла изразиха желание, успешното сътрудничеството в Малкото театрално обучилище да продължи и следващата година. Проектът се реализира от Гражданското дружество „Хармония“ в партньорство с Основното училище „Христо Ботев“ и Културния център, и под егидата на Община Цариброд.


Д.В. / Б.Л.
фото и видео: Б. Лазаров, М. Илийев
