НОВИНИПодчертаноСД

ИЗБОРНИЯТ ТУРИЗЪМ В ЦАРИБРОД ПРОДЪЛЖАВА

„Има ли смисъл в Цариброд да се отваря Изборна секция за Избори в Република България ?“

На този въпрос, повечето царибродчани, днес ще Ви отговорят – „ Не, щото вота ни вчера отново бе подменен“. В Цариброд вчера, както и при предишните няколко изборни цикъла в България, най-малко гласуваха Царибродчани.

Още рано сутринта в Цариброд започнаха да пристигат случайни туристи от цяла България, уж на плескавица, пържени картофки и домашна сливова. До осем часа местно време, вече стотина души, които за пръв път в живота си идват в Цариброд, бяха направили опашка пред избирателната секция. Някой сега ще каже, че закона го позволява. Да, така е, но колко е морално, преценката оставяме на Вас.

Много от местните хора от Цариброд, които вчера искаха да гласуват, не го направиха поради дългите опашки от изборни туристи, които задръстиха главната улица в Цариброд. За да гласуваш вчера в Цариброд, трябваше да чакаш на опашка пет до седем часа.

На изборите в Цариброд вчера са гласували 890 души, а първата преценка е че едва около 15 процента от тях са Царибродчани.

Да кажем, че до тук всичко беше в рамките на закона. Но, свидетелствахме и на много други неща. Най-напред наглото държание на случайните гласоподаватели пристигнали в Цариброд, към местните хора, от типа – „Какво искате вие от Цариброд, като тази секция е открита за нас от България, а не за вас от Цариброд“. Да не говорим за агитациите, хваленето в някои заведения в Цариброд колко пари са получили за да дойдат тук да гласуват, за бързането им към София където трябва пак да гласуват, за бързото и неразборното им каране през ждрелото на река Ерма към село Звонци и там да гласуват…Отношението им към комисията в избирателната секция и пеенето на политически и предизборни песни пред същата, до късно през ноща, почти до полунощ, когато и гласуването в Цариброд приключи.

Дали е имало купуване на гласове в Цариброд, нека кажат компетентните органи. Това е техна работа. Но имаше контролиран вот и той не отразява избора на Царибродчани… Нито една медия в България не може да ползва заглавието Ето как гласуваха Царибродчани… Щото вчера не гласуваха те, а хора които не могат и на картата да го намерят. Последиците пък ще са за сметка на царибродчани, а другите просто си свършиха работата!

Б.Л.

фото и видео: Борис Лазаров

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *