ДО НЕДЕЛЯ АКЦИЯ ЗА КОНТРОЛ НА СКОРОСТТА: В СРЯДА „МАРАТОН НА СКОРОСТТА“ 24 ЧАСА БЕЗ ПРЕКЪСВАНЕ
Шофьорите в цяла Сърбия до 19 април могат да очакват засилен контрол на движението като част от международната акция ROADPOL, която е насочена към откриване и санкциониране на превишена скорост.
Акцията се провежда от служители на Дирекция „Пътна полиция“ към Министерството на вътрешните работи, а утре, на 15 април е планиран „Маратон на скоростта“ – непрекъснато измерване на скоростта в продължение на 24 часа.
По време на тази акция полицията ще контролира скоростта по голям брой пътни маршрути, както в населени места, така и извън тях, с цел повишаване на безопасността на всички участници в движението.
Министерството на вътрешните работи отново апелира към шофьорите да спазват ограниченията на скоростта и да адаптират шофирането си към пътните условия, тъй като несъобразената скорост все още е една от най-честите причини за сериозни пътнотранспортни произшествия.
фото: РТЦ
