НОВИНИПодчертаноСД

ДИМИТРОВ: ЗАПОЧВАТ ДА СЕ ИЗПРАЩАТ ЦИСТЕРНИ С ТЕХНИЧЕСКА ВОДА. СУБСИДИИ ЗА ЗАКУПУВАНЕ НА БИДОНИ

През уикенда продължи контролът на потреблението на вода на терен и според докладите на инспекторите положението все още не е добро, каза вчера кметът на общината Владица Димитров. „Все още имаме ситуация, в която голямо количество вода се изразходва за поливане на градини, оранжерии, дори ниви, а от друга страна имаме граждани, които нямат дори вода за пиене“, каза Димитров и добави, че инспекторите ще продължат да обикалят дворовете и ще започнат и да глобяват тези, които не използват водата рационално.

Димитров още каза, че е договорено ежедневно и безплатно, с цистерни да се доставя техническа вода за пълнене на бидони и резервоари на тези които имат градини. Също така общината ще субсидира закупуването на бидони с 50 процента от средствата, за тези, които нямат такива. Димитров за пореден път призова гражданите за солидарност, защото, по думите му, това е единственият начин всички заедно да се справим с този проблем.

фото: РТЦ

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *