НОВИНИПодчертаноСД

ЗАКОННА СТАЧКА В ГИМНАЗИЯТА В ПОДКРЕПА НА СТУДЕНТИТЕ, В ОСНОВНОТО УЧИЛИЩЕ УРОЦИ ОТ 30 И 45 МИНУТИ

От днес уроците в Гимназията „Св. св. Кирил и Методий“ са с продължителност 30 минути. Както каза пред РТ Цариброд директорът на гимназията Братислав Стаменов, по решение на членовете на представителните синдикати в училището и въз основа на решение на синдиката на окръжно ниво всички учители са в законна стачка, която означава съкращаване на часовете до 30 минути. Решението за стачка беше подкрепено и от учители, които не са членове на синдикати. Общата стачка е организирана в подкрепа на студентите и ще продължи до изпълнение на исканията им.

В Oсновното училище „Христо Ботев” една част от преподавателите работи по със съкратени на 30 минути уроци, а другата част работи по редовната програма, с уроци продължаващи 45 минути, научихме от директора Милена Ставров.

фото и видео: РТЦ, Мики Илич

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *