EKIPA “KAFE MY PLACE” POBEDNIK BASKET TURNIRA U DIMITROVGRADU

Ekipa “Kafe My Place” pobednik je ovogodišnjeg turnira u basketu, održanog u okviru manifestacije “Dani košarke u Dimitrovgradu”.

U okviru tradicionalnog turnira u košarci organizovano je tradicionalno takmičenje u bacanju za tri, takmičenje na poligonu, basket turnir za kadete i seniore.

Najbolji u brzom šutiranju trojki bio je Nikola Kamenov, koji je iz dve serije bacanja ubacio 27 poena. Kao najspretniji i najbrži Nikola Kamenov je pobedio i u takmičenju na poligonu.

U kategoriji kadeta u konkurenciji 6 ekipa 1. mesto i 10.000 dinara osvojio je dimitrovgradski tim „Ratnici“ koji su u finalu pobedili ekipu „Rale Preljuba“ iz Pirota. Treće mesto pripalo je ekipi „Individualci“.

Ovacije publike izazvao je tradicionalni revijalni susret Stari – Mladi, u kome je učestvovalo 50-tak sadašnjih i bivših košarkaša dimitrovgradskog kluba. Meč je završen nerešenim rezultatom, 41:41.

U kategoriji seniora finale su igrale „Nišlije“ i „Kafe My Place“. Posle tri utakmice i neizvesne borbe do kraja prvo mesto osvojila je ekipa „Kafe My Place“, pošto je ukupnim razultatom 2:1 savladala ekipu „Nišlije“.  U zadnjoj utakmici viđena je prava drama, ali ipak piroćanci su izašli kao pobednici i kući odneli 30.000 dok su nišlije morale da se zadovolje sa 20.000 dinara.

Organizator turnira „Dani košarke u Dimitrovgradu” je KK „Dimitrovgrad“, pokrovitelji Opština Dimitrovgrad i STC „Caribrod“, medijski pokrovitelj RTCaribrod.